نکات بسیار مهمی که باید قبل از پیاده کردن طرحهای عمرانی بدانیم.

ما برای اینکه بتوانیم یک پروژه را طراحی، محاسبه و اجرا کنیم باید نقشه و پلانی از منطقه اجرایی داشته باشیم تا نقاط عوارض آنرا از لحاظ تراکم و متمرکز بودن بشناسیم. این اطلاعات این امکان را به ما میدهد تا با تسلط کافی و پس از کسب اطلاعات لازم و ضعیت طرح خود را بررسی و آن را اراۀه بدهیم. و به دنبال آماده شدن طرح، تعیین حجم عملیات و براورد هزینه های طرح امکان پذیر خواهد بود.نقشه های اجرایی که دارای پیچیدگی های بسیاری هستند نیازمند دقت بسیار بالا در نقشه برداری و داشتن مهارت لازمدر استفاده از وسایل و دستگاهها می باشد

چگونه مقدمات پیاده کردن نقشه ساختمان روی زمین را فراهم کنیم؟

در ابتدا برای پیاده کردن نقشه و پلان روی زمین ابتدا باید عوارض اطراف منطقه را شناسایی کنیم و یک مبنا داشته باشیم که برای نقشه ساختمانها این مبنا مرز ساختمان یه لبه جاده ای که در نزدیکی ساختمان واقع است می باشد. و برای یک منطقه صنعتی ممکن است مبنا حصار و نرده های آن منطقه باشد.

عملیات تخریب ساختمان چیست؟

عمر مفید ساختمانهایی با ساختار اسکلت بتن بین ۴۰ تا ۹۰ سال می باشد.و به دلایلی همچون نوسازی و افزایش جمعیت نیازمند بازسازی و تخریب می باشد.

آماده کردن زمین برای پیاده کردن نقشه

قبل از پیاد ه کردن نقشه باید زمین مورد نظر را مسطح و پاکسازی کنیم و بناهای غیر قابل استفاده را تخریب و نخاله های آن را خارج کنیم.
اگر محل پیاده سازی نقشه دارای پوشش گیاهی باشد، حدود ۱۵ الی ۳۰ سانتیمترخاک سطحی آن به دلیل ریشه گیاهان سست و قابل نشست است و مناسب ساختمان سازی نمی باشد.بنابراین این خاک باید با وسایل خاکبرداری به محل دیگر منتقل شود و سطح زمین کاملا مسطح گردد.

sazehamooz.com-002

خاک برداری(گود برداری) ساختمان چیست؟

برای ساختن ساختمان و هر سازه دیگری مانند سوله، دیوار حیاط ، استخر ، مخازن ، نیازمند بستر محکم و مطمئن هستیم که در حین ساخت ویا بعد از آن رانش نداشته باشد. تا سازه مارا دچار بحران کند.

4 اصل کلیدی برای طراحی باغ و فضای سبز

1- مسیرهای رفت وآمد

طراحی خوب با اصول اولیه شروع می شود تا منظره ای متعادل و زیبایی ایجاد شود. شبیه استفاده از مواد مناسب و ادویه جات ترشی جات برای آماده کردن یک وعده غذایی خوب.